piątek, 3 sierpnia 2012

Odnośnie kopiowania cudzych prac

Więc przejrzałam sobie dziś spokojnie internet, ponieważ zaniepokoił mnie fakt, że autorki narzekają na to, że ktoś kopiuje i podszywa się za autora danej pracy. Więc powiem tak: Nie zdawałam sobie sprawy, że to się tak szerzy, mnóstwo naszych imagnów na innych stronach podpisane innym pseudonimem. Nie wiedziałam, że można być takim chamem. Wkładamy w to swój czas i emocje, a niektórzy sobie bezkarnie kopiują i podają za swoje. Więc zgłaszam się z prośbą do autorek, żeby gdy zobaczą na jakiejś innej stronie swój imagine najpierw poprosiły o usunięcie go dobrowolnie, a jeżeli taki człek nie będzie chciał usunąć i będzie się upierać, no to do moderacji a w najgorszym wypadku zgłoszenie a naruszeniu praw autorskich.  (zawsze wygramy, prawo nie lubi oszustów) Dane dzieło musi mieć podpisanego autora i źródło! Jeżeli nie ma jest to naruszenie i tyle. Trochę chaotycznie to wyszło, ale wypraszam sobie, nikt nie będzie podawał się za autora mojej pracy. Taką samą prośbę mam do naszych czytelniczek, gdy widzicie podobny imagine do tych tutaj proście o usunięcie, albo podawajcie linki pod tym postem, to ja już sobie z nimi poradzę. Bulwersujące zachowanie, na prawdę zero szacunku ! Podsumowując : Nie dajmy sobie wejść na głowę. Wszystkie strony, na których widnieją nasze prace proszę zgłaszać. Linki można podawać pod tym postem. Dziękuję życzę udanego dnia :* XOXO 

2 komentarze:

  1. Ja jestem jedną z autorek na tym blogu. Rozumiem wszystko. Nie miałabym nic przeciwko,gdyby ktoś go skopiował i napisał pod nim,że bardzo mu się podoba,ale nie jest to imagin jego twórczości. Jednak takie podszywanie się nie jest dobrą rzeczą.Jako autorki mamy prawo do domagania się usunięcia.
    Osobiście przejrzałam internet i na kilku przypadkowych stronach znalazła imaginy moje i innych autorek tego bloga. Zastanawiałam się nawet nad zaprzestaniem pisania.
    Jeśli przeczyta to ktoś,kto skopiował jakikolwiek imagin niech się wstydzi swojego zachowania! Skoro podobają Ci się nasze imaginy,napis komentarz z prośba o pozwolenie dodani go na swoją stronę. Jestem pewna,że autorki zawsze się zgodzą i będą się cieszyć,że Ci się to spodobało!

    OdpowiedzUsuń
  2. ja umieszczam czasem na mojej stronie,ale podpisuje " NM " < nie moj > i wszyscy wiedza ze to z bloga ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy dodany komentarz.
Nawet nie wiecie jak bardzo one nas motywują i ile frajdy nam sprawiacie, zostawiając po sobie jakiś ślad!
Czytamy wszystkie komentarze, za wszystkie dziękujemy<3